Skip to content

Profesjonalne ostrzenie frez trzpieniowych

Zakup nowych frez trzpieniowych to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także ich umiejętne ostrzenie. Dzięki profesjonalnemu szlifowaniu frezy trzpieniowe do drewna będą służyć dłużej i co najważniejsze praca nimi będzie bardziej komfortowa.

Ostrzenie frez

Od kątów ostrza i ich ostrości zależy sprawność i dobry efekt skrawania drewna. W dzisiejszych czasach należy dążyć do osiągnięcia idealnej gładkości ostrza, dzięki czemu obrabianie nawet bardzo twardego drewna nie będzie wyzwaniem. Częstotliwość ostrzenia zależy od oprogramowania maszyny, rodzaju ściernicy oraz od obrabianego materiału.

Prawidłowo naostrzone frezy trzpieniowe do drewna to nie tylko idealna jakość cięcia, ale również stabilna praca narzędzia i prawidłowe odprowadzanie wiórów, które przy wielu pracach są bardzo dużym problemem. Pamiętać należy również i o tym, że dzięki naostrzonym frezom narzędzia wolniej będą się nagrzewać, dzięki czemu będzie można dłużej z nich korzystać.

Profesjonalne ostrzenie frez trzpieniowych

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie naostrzyć frezy trzpieniowe do drewna, powinny skorzystać z pomocy zewnętrznych firm. Na naszym rynku jest bardzo wiele godnych polecenia firm, które oferują kompleksowe ostrzenie frez w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wszystkie frezy przed ostrzeniem poddawane są dokładnemu myciu w specjalnej myjce ultradźwiękowej oraz kompleksowemu ostrzeniu zgrubnemu i wykańczającemu. Warto wspomnieć także i o tym, że większość firm oferuje także obniżanie korpusu oraz wyważanie narzędzi, dzięki czemu można nimi pracować jak nowym sprzętem. Ostrzenie frez wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

Czy warto korzystać z usług ostrzenia frezów?

Wymiana elektrowrzeciona jak powszechnie wiadomo nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na profesjonalne ostrzenie frezów. Pamiętać należy o tym, że wadliwe ostrza, które nie są wyważone mogą w niedalekiej przyszłości być przyczyną bardzo dużych wydatków.

Stare frezy trzpieniowe do drewna należy ostrzyć zdecydowanie częściej niż nowe, dzięki czemu będzie można osiągnąć identyczną jakość obrabianego drewna. Korzystając z firm, które oferują profesjonalne ostrzenie frezów mamy pewność, że praca nimi będzie stać na wysokim poziomie i co najważniejsze, że ograniczymy do minimum ryzyko inwestycji w nowy sprzęt.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Frezwid