Skip to content

Skup węglika spiekanego – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach węgliki spiekane są bardzo często używane jako materiały narzędziowe, które doskonale nadają się przede wszystkim do cięcia i skrawania wielu różnych elementów. Między innymi dlatego też, na naszym rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują skup węglika spiekanego.

Jak wygląda skup węglika spiekanego?

Skup węglika spiekanego może odbywać się w wielu różnych formach. Zdecydowana większość firm zainteresowana jest przede wszystkim wiertłami, frezami, pierścieniami z węglika i nożami tokarskimi. W ostatnim czasie olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także ciągadła z spieków. Poszczególne transakcje prowadzi się oczywiście na kilogramy. Aby zarobić najwięcej, warto sprawdzić, jaka jest najkorzystniejsza węglik spiekany cena. Każda firma może zaproponować inny kurs za kilogram, dlatego też warto porównać poszczególne cenniki zwłaszcza, jak ma się do odsprzedania bardzo dużo narzędzi.

Węgliki spiekane cena

W dzisiejszych czasach najwięcej można zarobić na samych narzędziach bez lutu. Mowa tutaj przed wszystkim o spiekach płytki, wierteł i frez za które otrzymamy około 75zł/kg. Za węgliki z lutem otrzymamy z kolei około 60 zł/kg. Bardzo wiele firm skupuje również węgliki pociski z niklem 6% minimum 90% wolframu za które otrzymamy 20zł/kg. Najmniej można zarobić na węglikach i spiekach z miedzią 10% minimum 90% wolframu za które otrzymamy tylko 10zł/kg. Na skupach dużym zainteresowaniem cieszy się także stal szybkotnąca HSS.

O czym należy pamiętać?

Sprawdzając węgliki spiekane cena warto pamiętać o tym, że poszczególne ceny często dotyczą jedynie narzędzi powyżej 25 kg. Jeżeli posiadamy narzędzia, które ważą mniej, to wówczas węglik spiekany cena może być niższa. Bardzo wiele firm oferuje także możliwość wysyłki towaru za pobraniem. W tym przypadku pamiętać należy także o kosztach dostawy. Osoby, które decydują się na sprzedaż węglika spiekanego powinny korzystać wyłącznie z usług rzetelnych i godnych polecenia firm, które posiadają nie tyko porządny spektrometr do sprawdzenia składu chemicznego materiału, ale również zezwolenie na odbiór i transport złomu. Korzystając z usług profesjonalnych firm mamy 100% pewność, że nie zostaniemy oszukani i otrzymamy odpowiednie wynagrodzenie. Warto poszukać w Internecie opinii o poszczególnych skupach węglika spiekanego, dzięki czemu szybko dowiemy się z którymi firmami warto nawiązać współpracę, a które skupy należy omijać szerokim łukiem.