Skip to content

Drzwi wejściowe – z aluminium czy PVC?

Porządne drzwi wejściowe powinny być solidne, trwałe, wytrzymałe i przy tym atrakcyjne. Zazwyczaj wykonuje się je z dwóch najpopularniejszych materiałów – aluminium lub PVC. Które tworzywo okaże się więc lepsze? Czy dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po drzwi wejściowe aluminiowe, czy może jednak po te wytworzone z PVC?

Drzwi wejściowe PVC

Od wielu lat znajdują się na liście najpopularniejszych drzwi wejściowych. Posiadają wyjątkowe właściwości techniczne, ponieważ są bardzo trwałe i nie wymagają specjalnej konserwacji. Z łatwością można je utrzymać w idealnym stanie.

Drzwi PVC są też bardzo przyjazne dla wszystkich domowników. Z łatwością się je czyści – wystarczy regularnie przecierać ich powierzchnie zwykłą szmatką nasączoną wodą i mydłem, aby móc się cieszyć ich fantastycznym wyglądem.

Ostatnią zaletą tego materiału jest jego stosunkowo niska cena. Drzwi PVC można już kupić za naprawdę niewielkie pieniądze i niektórych ludzi może to zdecydowanie przekonać do ich zakupu.

Drzwi wejściowe aluminiowe

Ich parametry techniczne są jeszcze lepsze od tych charakterystycznych dla drzwi PVC. Aluminium gwarantuje użytkownikom pełną niezawodność, wszędzie zachwycając swoją podwyższoną trwałością i odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Aluminium daje też ogromne możliwości. Jest materiałem niesprawiającym trudności w obróbce, z którego można kreować dowolne konstrukcje. Zachwycają one nie tylko swoimi parametrami technicznymi, ale także i nienagannym wyglądem. Wysoka estetyka aluminiowych produktów sprawdzi się u osób, które marzą o posiadaniu pięknych domów.

Warto też wspomnieć o bezpieczeństwie drzwi wykonywanych z aluminium. Niektóre z nich tworzone są w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dzięki którym posiadają dodatkowe systemy zabezpieczeń i są w stanie doskonale zadbać o wszystkich domowników.

Podsumowanie

Na które drzwi wejściowe warto się zatem zdecydować? Która z tych dwóch propozycji będzie lepszym wyborem? Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji danego człowieka.

W budynkach mieszkalnych drzwi wykonane z PVC będą wystarczającym wyborem, jednak obiektom przemysłowym poleca się zwykle drzwi wejściowe aluminiowe – bezpieczniejsze i trwalsze.

Różnice pomiędzy tymi dwoma odmianami drzwi wynikają także z ich ceny. Znacznie tańsze są drzwi PVC, dlatego jeśli komuś nader wszystko zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, to właśnie na nie powinien się zdecydować. Drzwi aluminiowe to już wyższa jakość i przez to wyższa cena.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm