Skip to content

Kinkiety wewnętrzne – jak dopasować je do wystroju?

Lampy ścienne to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów oświetlenia. Zastosowanie ich w pomieszczeniach umożliwia zwiększenie funkcjonalności przestrzeni i dopasowanie jej do potrzeb domowników. Oprócz swojej funkcjonalności kinkiety wewnętrzne zachwycają również walorami estetycznymi. Jak podkreślić charakter aranżacji za ich pomocą?

Oświetlenie zgodne z aktualnymi trendami

Modne aktualnie style wnętrzarskie postulują tworzenie przestrzeni, w których łatwo jest się zrelaksować. Odpowiedni dobór źródeł światła odgrywa tutaj istotną rolę. Dzięki zróżnicowanej ofercie można odnaleźć kinkiet wewnętrzny do każdego pomieszczenia. Jak tego dokonać?

Cenione konwencje aranżacyjne to styl boho, retro minimalizm, glamour, skandynawski i rustykalny. Lampy ścienne umieszczane w takich wnętrzach to przede wszystkim modele z elementami z naturalnych tworzyw. Odnaleźć tu można proste akcesoria z drewnianymi obudowami oraz zdobione, metalowe egzemplarze. O czym należy pamiętać?

Nowoczesne i funkcjonalne kinkiety

W pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych zwykle umieszcza się proste lampy, które łatwo utrzymać w czystości. Korzystnym rozwiązaniem będzie tutaj przylegający do ściany Kinkiet wewnętrzny nieposiadający dodatkowych zdobień.

Planując zakup prostych, funkcjonalnych modeli, które podkreślą charakter innych konwencji warto zdecydować się na kinkiety wewnętrzne w modnych barwach. W przestrzeniach retro i glamour sprawdzą się lampy w kolorze miedzi, złota i matowej czerni.

Zdobione lampy do eleganckich pomieszczeń

Wśród kinkietów odnaleźć można też egzemplarze przypominające niewielkie latarnie lub będące elementami artystycznych instalacji. Mogą to być lampy zamontowane na płaskorzeźbach lub stylizowanych, drewnianych konstrukcjach.

Poszukując niebanalnych rozwiązań do swojego mieszkania warto zastanowić się nad zakupem takich akcesoriów. Wśród szczególnie modnych odnaleźć można między innymi lampy wykonane z połączenia drewna i metalu. Lampy zaleca się dopasować do wyglądu pozostałych elementów wyposażenia.